W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2011 podjęto działania finansowe na rzecz Projektu „Mamo odpocznij” jako większe działanie fundraisingowe pod hasłem „Wyślij mamę na wakacje”. Koordynatorem całości był Jacek Woźniak. Działania te objęły m.in.:

  • W dniach 11-12 sierpnia 2011 roku przeprowadzono akcję happeningowo – promocyjną na Placu Szczepańskim w Krakowie czyli „Bieg dla mam”. Przypadkowi przechodnie  mogli doświadczyć jak wielki wysiłek wkłada mama osoby z niepełnosprawnością w opiekę i wychowanie swojego dziecka. Poprzez symboliczny bieg na bieżni oraz przenoszenie walizek (z wózka na łóżko) o różnym ciężarze symbolizującym wiek i wagę dzieci w wieku 7, 15, 21 lat, każdy mógł choć przez chwilkę zastanowić się nad niesamowitym wysiłkiem jaki ponoszą matki osób  niepełnosprawnych.
  • Powstanie nowej strony: www.wyslijmamenawakacje.pl , która promuje projekt oraz pozwala gromadzić środki na ten cel przy użyciu kart kredytowych, przelewów internetowych;
  • Reklamę strony, projektu, eventu;
  • Pozyskanie nowej grupy partnerów i sponsorów dla Fundacji – 11 firm i instytucji;

W sumie pozyskano dóbr, usług i zniżek o szacunkowej wartości: 27.977,69 PLN przy poniesionych kosztach ogólnych na kwotę 7.838,50 PLN oraz sponsorów (min.: Klub Kraków-Plaża, Producent Wody Mineralnej Wysowianka, Klub Fitness, Firma ARTIM Organizator Imprez Publicznych, Kram, eXtremeLab)

W przeprowadzenie powyższego przedsięwzięcia zaangażowane były 2 osoby z Zarządu oraz 6 wolontariuszy.