Rozbieżność oczekiwań – jak współpracować z rodzicami dziecka z niepełnosprawnością? Poszukiwanie wspólnych ścieżek na rzecz sukcesu dziecka.

  • Szkolenie przeznaczone jest osób chcących podnieść swoje kwalifikacje w zakresie pracy z rodzinami osób z niepełnosprawnościami.

Grupa docelowa to: nauczyciele zatrudnieni w przedszkolach, szkołach specjalnych publicznych i niepublicznych. Terapeuci zajęciowi zatrudnieni w DPS, ŚDS, WTZ Krakowa i gmin ościennych. Pedagodzy specjalni, psychologowie, wychowawcy, studenci kierunków pedagogicznych.
Osoby zainteresowane podniesieniem kompetencji zawodowych, rozwojem umiejętności komunikacyjnych, społecznych itp.

Poruszane tematy:

  • Poznajemy typy postaw rodzicielskich i jak sobie z nimi radzić?
  • Na co szczególnie zwracać uwagę podczas trudnych spotkań?
  • Przedstawiamy metody i narzędzia do komunikacji społecznej.

Szkolenie realizowane jest w oparciu o autorski program trenerek. Tematyka szkolenia i jego zakres wykluwał się w 30 letnim doświadczeniu zawodowym . Jest ono przeplatane ćwiczeniami umożliwiającymi naukę nowych sposobów radzenia sobie z trudnościami. Szkolenie dostaje najwyższe noty w ankietach wypełnianych przez uczestników szkoleń.

Czas trwania szkolenia – 8 h.

Koszt: bezpłatne

zapisz się, zapytaj:

fundacja@szkolabezbarier.org

tel. 503 033 585