W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2011 podjęto działania finansowe na rzecz Projektu „Mamo odpocznij” jako większe działanie fundraisingowe pod hasłem „ como conocer gente wikihow Wyślij mamę na wakacje”. Koordynatorem całości był Jacek Woźniak. Działania te objęły m.in.:

  • anarchically W dniach 11-12 sierpnia 2011 roku przeprowadzono akcję happeningowo – promocyjną na recherche femme de menage independante Placu Szczepańskim w Krakowie czyli suavely „Bieg dla mam”. Przypadkowi przechodnie  mogli doświadczyć jak wielki wysiłek wkłada mama osoby z niepełnosprawnością w opiekę i wychowanie swojego dziecka. Poprzez symboliczny bieg na bieżni oraz przenoszenie walizek (z wózka na łóżko) o różnym ciężarze symbolizującym wiek i wagę dzieci w wieku 7, 15, 21 lat, każdy mógł choć przez chwilkę zastanowić się nad niesamowitym wysiłkiem jaki ponoszą matki osób  niepełnosprawnych.
  • Powstanie nowej strony: www.wyslijmamenawakacje.pl , która promuje projekt oraz pozwala gromadzić środki na ten cel przy użyciu kart kredytowych, przelewów internetowych;
  • Reklamę strony, projektu, eventu;
  • Pozyskanie nowej grupy partnerów i sponsorów dla Fundacji – 11 firm i instytucji;

W sumie pozyskano dóbr, usług i zniżek o szacunkowej wartości: 27.977,69 PLN przy poniesionych kosztach ogólnych na kwotę 7.838,50 PLN oraz sponsorów (min.: Klub Kraków-Plaża, Producent Wody Mineralnej Wysowianka, Klub Fitness, Firma ARTIM Organizator Imprez Publicznych, Kram, eXtremeLab)

W przeprowadzenie powyższego przedsięwzięcia zaangażowane były 2 osoby z Zarządu oraz 6 wolontariuszy.