Od samego początku bestialskiej agresji Rosji na Ukrainę współpracujemy z naszymi przyjaciółmi z innych organizacji pozarządowych. Naszym działaniem jak zwykle obejmujemy osoby z niepełnosprawnościami oraz ich rodziny. Organizacje i instytucje, z którymi w tej chwili współpracujemy w tej kwestii to:

• PATCHWORK
  • L’ARCHE
  • OGNISKO
  • ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 11 W KRAKOWIE

Już wkrótce ruszy specjalny program wsparcia dla Mam dzieci z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin, pochodzących z Ukrainy.

Będzie to:

Grupa Wsparcia dla rodzin uchodźców z dzieckiem niepełnosprawnym

Łódź Nadziei – Ukraina 2022

Fundacja Szkoła bez Barier we współpracy z  krakowskimi organizacjami pozarządowymi (działającymi na co dzień na rzecz rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością )skupionymi obecnie w Grupie Bogatia – Ognisko/ „багаття – Ognisko”, podjęła się zorganizowania- powołania Grupy Wsparcia Łódź Nadziei,  dla matek lub rodzin uchodźców przybyłych do Krakowa i okolic z dzieckiem niepełnosprawnym. Działaniami pragniemy objąć  podopiecznych dwóch ukraińskich organizacji – Hospicjum Domowego – Wydział Mobilnej Opieki Paliatywnej Kijowskiego Centrum Diagnostycznego dla Dzieci oraz Stowarzyszenia “Patchwork” działającego   w Krakowie. Dzieci przybywają do Krakowa od momentu wybuchu wojny.

Zbieramy środki aby zapewnić:

• pomoc – wsparcie psychologiczne dla Uchodźców; matek, ojców.
    Pragniemy prowadzić grupę wsparcia oraz działania psychoterapeutyczne dla osób w traumie. Przewidujemy pracę trzech grup wsparcia. Do działań przewidujemy obecność tłumaczy.
  • organizację zajęć opiekuńczo- integracyjnych dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzeństwa prowadzonych przez specjalistów
    i wolontariuszy
  • pomoc w dostosowaniu przestrzeni do samodzielnej aktywności dziecka niepełnosprawnego w wynajętych pomieszczeniach bądź w domu
  • specjalistyczny transport na zajęcia oraz transfer od granicy dla tych    rodzin, które nie posiadają własnego samochodu;
  • zakup specjalistycznych środków czystości, odżywek i leków, niezbędnych do codziennego funkcjonowania;
  • pomoc medyczną
  • tłumaczenie spotkań, dokumentów

Prosimy pomóż nam pomagać! Podtrzymaj z nami ogień Ogniska.

Psychologiczne konsekwencje wojny, lęk przed zagrożeniem ,wykorzenienie, trauma i utrata  pozostawią ślady na długo  – niosąc pomoc pragniemy podzielić się Nadzieją.
W obliczu klęski humanitarnej wszystkim nam potrzebna jest solidarność serc.

Fundacja Szkoła bez Barier od wielu lat prowadzi  Grupę  Wsparcia dla matek wychowujących niepełnosprawne dziecko, zajęcia dla niepełnosprawnych dzieci.

Wpłaty na subkonto:

Fundacja Szkoła bez Barier na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży ze Sprzężonymi Niepełnosprawnościami

PKO SA 23 1240 4432 1111 0010 8834 1142

Konto do transakcji międzynarodowych:

PKOPPLPW  PL23 1240 4432 1111 0010 8834 11 42

tytuł wpłaty: Darowizna – Ukraina

Fundacja Szkoła bez Barier na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży ze Sprzężonymi Niepełnosprawnościami

www.szkolabezbarier.org